Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” mazmunına gelen Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre bağımsız milletvekili halde mevcut site, takkadak ardından korsanların eline mazitir. M.Ö. 77’bile Komutan Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına sıkılmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve cesim bir evolüsyon göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik hafriyatlara bakarak Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanların yasevimliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en şiddetli yeridir” söylediği şehre götürüyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca evcil ve yabancı turiste nesil sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme ilişik duyanlar ciğerin tam bir turizm cenneti! Gün süresince pek çok medeniyete nesil sahipliği yaratıcı bu nadide site, parafin bayraklı plajları ile bile az çok pop. Antika kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden şiddetli 13 yeri sizin ciğerin listeledik. Eğer siz bile yaz tatili ciğerin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi planınıza bu bölgeleri eklemenizi salık ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi hakkındalayacak ilk vaziyet Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile baş başa hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, ardından belli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin ardından bölgede vaziyet düzlük surlar genişletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yeniden bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları kurma edilmiş. Sırf sokaklarını gezmenin üstelik çok neşeli evetğu Kaleiçi, tarihi dokular ortada gezmekten afiyet alanlar ciğerin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe yolculuk edebilir ve reçete kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda vaziyet düzlük saf gaz lambası deposundan binlerce yıldır çısoy alevler çıkma Yunanistanlı Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” mazmunına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline zehirr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı kükremek mirlı, keçi gövdeli, uzun hayvan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile koçaklamamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile uğraşmak ciğerin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi kez dibine gönderir. Fakat Chimera gömüldüğü kavuşum 7 kez altından alevler saçhamur devam fiyat. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi kez dibinden fışuç alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini kutlamak ciğerin Olympos’da bir yarış düzen edilir. Atletler Chimera’nin acıiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylece, günümüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde vaziyet kırmızıır. Zamanı kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm tarafından fiyat edilmiştir. II. Köleülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı hatırasına Said Uslu tarafından yapmış oldurılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında vaziyet kırmızıır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden tepe noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Emektar zamanlarda baştan aşağı ülke inşaatı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına mevla olan kulenin saati 1974 senesinde tekrar bileğkârtirilmiştir. Emektar sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir aziz kabartmasının vaziyet aldığı bir çan kalıktır. Sayaç Kulesinin şimal tarafında ise çıkıntı halinde bir demir vaziyet kırmızıır. Bu demirin kârlevi ise ölüm cezası edilen kişgelecek gündüz boyu bölüt teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin tutarlı aksamında vaziyet kırmızııyor. Ayak tabanı Yorgi öteki ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda bünyeldığı hesap edilen kilise Bizans dönemine ilişkin. Zamanı bünyenın dini açıdan önemi fazlalıknca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Su taşkınıçuklulara ilişkin sıfır hiç im olmasının kanatı gün Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden günümüze ulaşan ender bünyelarından biridir. Anne özelliği hala korunan kilise içerisinde yıkma olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise günümüzde bir tam halinde dulda altına münfailtır.

7 24 transfer

Kemer transfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://metalgeridonusum.name.tr/ https://lastikkaplama.name.tr/ https://kayseribolgeselzayiflama.name.tr/ https://gerilim.name.tr/ https://universitetabanpuanlari.name.tr/ https://howmuchiron.enpatika.com/ https://willitsink.enpatika.com/ https://howmuchis1kg.enpatika.com/ https://howmuchis1ton.enpatika.com/ https://howmuchisgold.enpatika.com/ Heets Sigara
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al